Drugie spotkanie chorych na KBG – 21.03.2009 Chorzów

Drugie spotkanie chorych na KBGDrugie ogólnopolskie spotkanie osób chorych na Klasterowe Bóle Głowy  oraz ich bliskich odbyło się 21.03.2009 roku. Miejsce Spotkania: Restauracja „Bażant” w Chorzowie.

W nieco ponad pół roku od pierwszego, bardzo udanego i potrzebnego spotkania, odbyło się drugie ogólnopolskie spotkanie chorych na Klasterowy Ból Głowy. Podobnie jak za pierwszym razem klasterowicze za miejsce spotkania obrali sobie Śląsk. W spotkaniu wzięło udział jedenaście osób – w tym dziewięć osób chorych na KBG. Podczas przyjacielskich rozmów i wymiany doświadczeń dało się odczuć, że takie spotkania są naprawdę potrzebne i w przyszłości warto je organizować regularnie.

Jednym z głównych celów spotkania było podjęcie kolejnych, bardzo konkretnych już, kroków w kierunku utworzenia Stowarzyszenia chorych na KBG. Rozmowy, prowadzone w serdecznej atmosferze, przyczyniły się do wprowadzenia kilku poprawek do Statutu, który już wcześniej został sprawdzony przez prawnika pod kątem zgodności z obecnie obowiązującymi przepisami prawa. Dzięki temu na dzień dzisiejszy (niecały tydzień po spotkaniu) zarówno Statut jak i Deklaracja członkowska są już w końcowej fazie przygotowania. Na koniec ustalono wstępnie, że kolejne spotkanie, planowane na początek czerwca br., będzie już zebraniem założycielskim. Został tym samym zrobiony duży krok do przodu, ale też uczestnicy spotkania odjeżdżali ze świadomością, że bez wsparcia kolejnych osób ciężko będzie zrealizować plan pomocy osobom chorym na KBG w Polsce.